Live in Your
Garden

To nie jest podręcznik dla przyszłych ogrodników. To książka, w której Ferdinand Leffler próbuje doradzić, jak podejść do tworzenia własnego ogrodu – do ogrodu, który jest zarośnięty bluszczem czy do nowego ogrodu, w którym zaczyna się od zera.

Książką „Live in Your Garden” stała się bestsellerem w Czechach. Została wydana przez znane Wydawnictwo HOST Brno.

Pokażemy ci, jak krok po kroku zaplanować wymarzony ogród oraz uzyskasz wyjątkowe narzędzie – 2D Planner zawierający dane techniczne.

Opowiemy ci historie o 5 inspirujących ogrodach. Każdy jest inny, każdy był zaplanowany w trochę inny sposób. Różnią się architekturą domu, wielkością działki, położeniem oraz projektem ogrodu. Przedstawiamy…

Ogród przy willi Franta: Wzbudzał i wzbudza nadal rożnego rodzaju kontrowersje. To bez wątpienia pierwszy historyczny ogród, który został przebudowany według projektu Ferdinanda i Atelier Flera.

Mały ogród miejski: „Podobają mi się wasze ogrody, wpadnijcie w odwiedziny, rozgośćcie się u nas, rozglądnijcie się i przygotujcie dla mnie i mojej rodziny miłą niespodziankę!” W ten oto uprzejmy i otwarty sposób zwrócił się właściciel tego ogrodu do Atelier Flera.

Ogród leśny: Pewien przyjaciel zadzwonił do Ferdinanda i poprosił go o pomoc ze swoim ogrodem. Na terenie jego działki znajdował się opuszczony, lecz bardzo magiczny ogród, który kiedyś otaczał domek letniskowy.

Ogród na otwartej przestrzeni: To miejsce było od samego początku doskonałe, ale trochę przerażało swoją powierzchnią. Dalekie magiczne widoki zapierały dech w piersiach i dlatego bardzo trudno było skupić się na ogrodzie jako takim – jeżeli można w ogóle nazywać tą „przestrzeń” ogrodem!

Przejrzysty ogród: Tutaj zadanie było proste – stworzyć przejrzysty ogród, który zapewni wystarczającą prywatność, a jednocześnie niepowtarzalne widoki z okien w ciągu całego roku oraz strefę relaksu i kilka grządek warzywnych.

Zainspiruj się ogrodami
lub tylko śnij

książką Live in Your Garden
Autor: Ferdinand Leffler
Rok wydania: 2018
Język: angielski, Ilość stron: 304, Oprawa: twarda

Pobierz darmowy fragment książki PDF

Cena książki

99 zł
włącznie z VAT

Co otrzymasz

  • Inspirujące i świeże spojrzenie na ogród, który staje się miejscem przyjaznym, w którym można dobrze żyć i gdzie każdy z przyjemnością spędzi miłe chwile w otoczeniu bliskich.
  • Galerię starannie wybranych zdjęć wykonanych przez czołowych fotografów, którym udało się uchwycić nie tylko wyjątkowy design, ale i czarującą atmosferę, delikatne piękno i trudny do uchwycenia charakter wielu magicznych zakątków ogrodu.
  • Praktycznego przewodnika od wstępnych rozważań i planowania poprzez przykłady zrealizowanych ogrodów po praktyczne porady i inspiracje.
  • Dostęp do „know-how” cenionego projektanta ogrodów i architekta krajobrazu Ferdinanda Lefflera.

Autor książki Ferdinand Leffler

„W ogrodach, które projektuję, mają pierwszeństwo ludzie. Najpierw zauważam rodzinę, która będzie z ogrodu korzystać i spędzać w nim czas, dopiero potem szatę roślinną lub poszczególne piętra roślinności. Moim celem nie jest stworzenie ogrodów, którymi mają się zachwycać sąsiedzi, ale ogrodów, które zachęcają właścicieli do przebywania w nich.“


Ferdinand Leffler
projektant ogrodów i architekt krajobrazu, założyciel Atelier Flera

Inspirujące ogrody wykonane przez Ferdinanda i Atelier Flera

Ferdinand Leffler, założyciel Atelier Flera, lubi porównywać funkcjonalność poszczególnych części ogrodu do pomieszczeń w domu. W książce „Live in Your Garden” oraz podczas kursu „Żyj swoim ogrodem” tłumaczy istotę tych zielonych pokoi i proponuje możliwości ich wykorzystania w taki sposób, by czas wśród drzew, rabat, oczek wodnych czy na tarasie spędzany był w najprzyjemniejszy sposób.

Przyjrzyj się, jak Ferdinand wraz z architektami z pracowni Atelier Flera pracują nad zielonymi pokojami podczas realizowanych projektów.

FLERA TV

FLERA TV

Kanał na YouTube,
pełen inspiracji i porad praktycznych

NASZA PRACA

W OBIEKTYWIE FOTOGRAFA

Zachwycające realizacje
z Atelier Flera na fotografiach

INSTAGRAM

BĄDŹ NA BIEŻĄCO – ŚLEDŹ NAS!

Najnowsze projekty
i porady praktyczne.