Michalina ma już swój ogród. A Ty…Kiedy zaczniesz?
Idź w ślady Michaliny
Zaprojektuj ogród, w którym znajdzie się wszystko, czego kiedykolwiek pragnąłeś. Tego nauczymy Cię w naszym kursie online Żyj swoim ogrodem. Wpisz w koszyku KOD PROMOCYJNY „R200” i zdobądź kurs 200 zł taniej!
Cena kursu online
Michalina i jej mąż dzięki kursowi dowiedzieli się, że:
- Od początku trzeba zaprojektować odpowiednio duży taras. O wiele łatwiej i taniej jest wyposażyć taras w wygodne meble i donice, niż z czasem go rozbudowywać.
- Układanie kostki brukowej i budowa ścieżek może być miłym relaksem po pracy. Nie trzeba wymyślać skomplikowanych kombinacji; zamiast tego wykorzystaj materiały, które już istnieją w ogrodzie, aby ujednolicić przestrzeń.
- Odpowiednio dobrane byliny będą dobrze się rozwijać na rabacie. Michalina jest zachwycona przygotowanymi przez naszych architektów planami nasadzeń, które są do pobrania w naszym kursie online.
- Przy odrobinie wprawy i odpowiednich instrukcjach z kursu, można zrobić wszystko samemu, na przykład ogrodzenie, drewnianą osłonę na kosze na śmieci, taras lub strefę relaksu przy basenie.
- Ławki, ognisko, karmniki dla ptaków i drobne elementy mogą zaprowadzić Cię w nawet najbardziej odległe zakątki ogrodu. Zwłaszcza, gdy są sprytnie wkomponowane w rabaty bylinowe.
- Ogród to żywy organizm, materiały naturalne starzeją się. To powinniśmy uwzględniać w swoich planach, a także podziwiać zmienność natury.
PRZEMIANA ŚCIEŻEK OGRODOWYCH
JAK RADZĄ SOBIE BYLINY
BASEN JEST GOTOWY
Plan kursu online
- ROZDZIAŁ 1
- ROZDZIAŁ 2
- ROZDZIAŁ 3
- ROZDZIAŁ 4
- ROZDZIAŁ 5
- ROZDZIAŁ 6
- ROZDZIAŁ 7
- ROZDZIAŁ 8
- ROZDZIAŁ 9
- ROZDZIAŁ 10
1/ Styl mojego ogrodu
Co cię czeka na początku?
Ferdinand zaproponuje ci własne spojrzenie na obecne trendy i style w architekturze ogrodowej. Za pomocą licznych fotografii wyrobisz sobie zdanie na to, jaki styl będzie najbardziej odpowiedni dla twojego ogrodu. Przystąpimy też do przygotowania podstawowego planu (rzutu) twojej działki, z którym w trakcie kursu będziemy prowadzili kolejne prace.
2/ Warunki środowiskowe – DNA ogrodu
Poznamy limity i charakterystyczne elementy twojej działki. Określimy, z której strony nieprzyjemnie wieje, czy hałas z ulicy stanowi problem albo czy na tarasie nie brakuje ci prywatności. Zbadamy, w której części twojej działki jest najlepszy widok na otaczający ją krajobraz, a skąd widać w większości tylko dom.
3/ Podstawowy układ ogrodu – reakcja na DNA
W tym rozdziale wspólnie wymyślimy i naszkicujemy na rzucie, w jaki sposób zneutralizować niepożądane właściwości środowiska, określone w rozdziale 2, jednocześnie wspierając i eksponując elementy pozytywne.
4/ Praktyczna lista potrzeb – czego potrzebuję!
Opracujemy listę elementów, których potrzebujesz i bez których Twój ogród nie może się obejść.
5/ Poznaj listę życzeń – czego chcę!
Sporządzimy listę elementów, które po prostu chcesz mieć w swoim ogrodzie. Następnie rozmieścimy je w rozsądny sposób.
6/ Rośliny – układ
Nauczymy się pracy koncepcyjnej z roślinami na wszystkich trzech poziomach sadzenia – wybierzemy drzewa, krzewy, byliny i rośliny płożące. Porozmawiamy o tym, w jaki sposób najlepiej pracować z trawnikami podczas projektowania twojego ogrodu.
7 / Byliny
W rozdziale poświęconym bylinom wspólnie rozmieścimy na planie ogrodu pięknie kombinacje bylin, dokładnie dostosowane do warunków, które zapewnia im twój ogród. Żeby ułatwić sobie pracę, możesz skorzystać z kilkudziesięciu gotowych połączeń i pobrać szczegółowe plany sadzenia.
8/ Dróżki, wejścia, ścieżki, nawierzchnie i materiały
Wybierzemy materiały do wykonania utwardzonych powierzchni i połączymy poszczególne elementy ogrodu siecią dróżek i ścieżek, które będą zarówno praktyczne, jak i estetyczne.
9 / Meble i akcesoria
Wymyśliliśmy już, co chcemy mieć w ogrodzie i gdzie zasadzimy rośliny. Teraz uzupełnimy ogród o meble i akcesoria ogrodowe.
10 / Mój ogród ma koncepcję
Powtórzymy sobie wszystko, czego do tej pory nauczyliśmy się podczas kursu i przygotujemy się do realizacji. Wspólnie stworzymy podstawowy budżet i zaplanujemy poszczególne fazy realizacji projektu.
15 GODZIN FILMÓW
Ucz się we własnym tempie
PONAD 50 PLANÓW NASADZEŃ
Rabaty przygotowane przez architektów dla Twojego stylu i stanowiska
4 000 ZADOWOLONYCH STUDENTÓW
Motywacja i wsparcie w zamkniętej grupie
MATERIAŁY BONUSOWE
Gotowe szablony i pomoce praktyczne
100% SATYSFAKCJA GWARANTOWANA
Albo zwrot pieniędzy
Benefity kursu online
- Koniec z metodą prób i błędów. Mając przemyślaną koncepcję oszczędzasz czas, energię i pieniądze.
- Ekskluzywna wiedza, która do tej pory była domeną architektów projektujących ogrody.
- Nauka jest interaktywna i zabawna. Podczas kursu wykonujesz zadania praktyczne. Wypełniając je, zbliżasz się do swojego wymarzonego ogrodu.
Wszystko, co wybierzesz i klikniesz podczas kursu, zostanie zapisane w Twoim projekcie. Potem już tylko czas na realizację! - Dyskusja z pozostałymi kursantami w zamkniętej grupie na Facebooku.
- Ucz się, kiedy chcesz. Wystarczy odpalić filmik. Dostęp do kursu przez 3 lata od aktywacji.
- Ciągła motywacja do nauki w formie nowych zadań i inspiracji.
Teraz jest najlepszy czas, aby zacząć
Wpisz w zamówieniu KOD PROMOCYJNY „R200“, a cena kursu obniży się o 200 złotych.
Cena kursu online
799 zł włącznie z VAT
Wahasz się? Poproś o darmowe fragmenty kursu
Mamy już 4 tysiące zadowolonych studentów. Poprosiliśmy ich, by podzielili się z nami swoimi wrażeniami i efektami nauki
Bardzo mi się podoba prowadzenie kursu, który krok po kroku prowadzi nas do znalezienia własnego stylu, uporządkowania priorytetów i do opracowania własnej koncepcji ogrodu. Filmy są zrozumiałe, oferują wiele inspiracji i przykładów, a jednocześnie kurs umożliwia indywidualne podejście do tworzenia ogrodu.
Agata S.
Po dwóch rozdziałach – rzut ogrodu z aktualnymi elementami i analiza DNA. Dziękuję Ferdinandowi za kolejne odświeżenie, bo na ogród, który tworzyłam przez ostatnie 7–8 lat naprawdę trudno spojrzeć pod innym kątem. Szczególnie, że dla mnie ogród to przede wszystkim rośliny, nie potrzebuję w nim wielu budowli (może poza wymarzoną altanką), ławeczki do wypoczynku zaczęliśmy dodawać dopiero w ciągu ostatnich lat. Miejsce na ognisko mamy na podwórku przy domu.
Kasia D.
Zbudowaliśmy nowy dom, ale na razie wokół jest tylko glina. Chciałabym mieć jasną koncepcję tego, jak będzie wyglądał ogród, ale nie wiem, od czego zacząć. Rozważałam kontakt z architektem krajobrazu, ale mam ochotę popracować samodzielne nad projektem ogrodu. Mam nadzieję, że z tym kursem uda mi się stworzyć jasną koncepcję. Kurs jest bardzo dobrze zorganizowany i praktyczny.
Mgdalena P.
Nie przestawaj się uczyć
Skorzystaj z wiedzy architektów krajobrazu w sposób, który najbardziej Ci odpowiada.